HENKEL Loctite 243 (MODRÝ) na zajišťování a utěsňování závitových spojů - 5 ml

Kód: L-0296870-243
Neohodnoceno
Značka: Henkel
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Prostředek pro zajišťování a utěsňování závitových spojů v 5 ml balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Loctite 243 na zajišťování a utěsňování závitových spojů - 5ml

Výrobce: HENKEL (GER) henkel-logo

  

LOCTITE 243 je určen pro zajišťování a utěsňování závitových spojů, které mají být demontovatelné běžným ručním nářadím. Produkt vytvrzuje bez přístupu vzduchu ve spáře mezi lepenými kovovými povrchy a zabraňuje uvolnění či prosakování spoje, které je způsobené vibracemi a rázy. Je zvláště vhodný pro méně aktivní povrchy, jako je nerezová ocel nebo pokovené povrchy tam, kde je při opravách nutná demontáž ručním nářadím. Tixotropní charakter LOCTITE 243 zabraňuje jeho stékání z místa nanesení.

POKYNY PRO POUŽITÍ:

1. Pro co nejlepší výsledky vyčistěte všechny povrchy (vnější i vnitřní) pomocí čističů LOCTITE® a nechte je dobře uschnout.

2. Pokud je materiálem neaktivní kov nebo je doba vytvrzování příliš dlouhá, naneste na všechny závity aktivátor 7471™ nebo 7649™ a nechte dobře uschnout.

3. Před použitím produkt důkladně protřepejte.

4. Aby se zabránilo ucpávání nanášecí trysky, nedotýkejte se špičkou trysky kovového povrchu během nanášení produktu.

5. Pro průchozí díry, naneste několik kapek produktu na šroub v místech, kde se bude nacházet matka.

6. Pro slepé díry, naneste několik kapek produktu do vnitřního závitu na dno díry.

7. Pro těsnění, naneste housenku produktu kolem dokola předních závitů šroubu, pouze první závit ponechejte volný. Vtlačte produkt do závitů tak, aby vyplnil všechnen prostor. U větších závitů zvětšte přiměřeně množství nanášeného produktu a naneste také housenku kolem dokola vnitřního závitu matice.

8. Smontujte a utáhněte dle potřeby.

PRO DEMONTÁŽ:

1. Rozeberte závitové spojení běžným ručním nářadím.

2. V řídkých případech, kdy není možné použít ruční nářadí z důvodu příliš dlouhých styčných ploch, použijte místní ohřev na matici nebo šroub do teploty přibližně 250 °C. Rozeberte spoj za tepla.

PRO ČIŠTĚNÍ:

Vytvrzený produkt může být odstraněn kombinací namáčení v rozpouštědle Loctite a mechanického odírání s použitím například drátěného kartáče.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Tekuté závlačky používejte pouze na očištěné a odmaštěné šrouby a závity. Některé montáže mají z výroby voskované nebo promazané šrouby (např. Spuhr) a použití tekuté závlačky nebo lepidla je tudíž bez jakéhokoliv výsledku.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: ZBRANĚ
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: