O NÁS

 

 „Málokdo z nás nutně potřebuje nové kolimátory, lepší zásobníky, výklopná mířidla, tacticool vestu a podobně... Jenže my to chceme, protože nám to dává něco navíc, usnadňuje službu a dělá nám to radost. A my v naší Sullyho zbrojnici doufáme, že Vám všem, kteří hledáte kvalitní produkty nejen pro taktické užití, tu radost pomůžeme udělat…“ Sully

Jsme rodinný military/outdoor e-shop se zaměřením na ozbrojené složky a sportovní střelce. Naší základní filozofií je nabízet produkty od těch nejlepších firem v oboru, a nejlépe ty, které sami používáme. Zcela záměrně u nás najdete značky ve vyšší střední a top cenové hladině. Věříme, že něž kupovat dokola levné vybavení, které rychle odejde, vyplatí se investovat více do kvalitního vybavení. 

2018

Vše začalo před pár lety, kdy Sully často radil svým kolegům z armády, nebo přátelům ohledně vybavení, co kde sehnat a podobně. V roce 2018 začal Sully rozjíždět shop s pár produkty na živnost vedle svého běžného zaměstnání. Sully tak skloubil dohromady zkušenosti z předchozích let v klubech vojenské historie a služby v Aktivní záloze armády ČR do malého podniku, který byl hlavně koníčkem. 

Ke konci roku se k Sullymu přidal jeho táta Vilém, který má ke zbraním též blízko. Vilém v 90’ letech sportovně střílel z pistole, trávil volný čas trampingem v přírodě a byl aktivní, ale cca před deseti lety se musel utkat s rakovinou, které se dlouhé roky bránil. Nad touto nemocí Vilém sice zvítězil, ale nese si doživotní následky a tak se mu líbila možnost v invalidní důchodu rozjet se synem malé podnikání. Tak v říjnu 2018 vznikla společnost S-Armory s.r.o., kterou spolu otec a syn založili. 

2019

V roce 2019 jsme intenzivně zainvestovali rodinné peníze, abychom rozšířili nabídku o nové značky (Combat Systems, Custom Gear, RH Holsters, Streamlight, Holosun, atd.) a produkty. Náš E-shop se rozrostl z pár desítek na několik stovek produktů, také jsme si pronajali jednu skladovou místnost, protože už se nám do bytu (původně Sullyho pokoje, nyní již žije v Říčanech se svou rodinou) věci nevešly. Pro otce i syna to byl poučný rok s mnoha inovacemi na e-shopu i procesech v offline světě. 

2020

Opět jsme pokračovali v rozšíření nabídky značek i produktů a růstu skladových zásob. Počet produktů se již přehoupl přes jedenáct set a zařadili jsme nové značky jako Gerber, 4M Systems, KORE Essentials, Rex Specs, NITE IZE a další. Také jsme opět zvětšili skladové prostory, kde je možné si objednávky osobně vyzvedávat. E-shopu se pomalu daří a to generuje více a více práce, což se ve dvou a na částečný úvazek těžko zvládá. Na podzim jsme tedy krom jiných novinek přibrali oficiálně do týmu Mayka, který nám pomáhá s grafikou a E-shopem. Na další rok máme naplánované další milníky a kdo ví, třeba se z toho jednou stane plnohodnotné podnikání s dalšími zaměstnanci, kterému se již budeme věnovat všichni na plno. Je to práce, která nás všechny baví a věříme, že dokážeme našim zákazníkům dobře a upřímně poradit, případně otevřeně říct, že něco nevíme, ale zjistíme. 

2021

Tento rok se nesl v duchu velkých změn, investicí a zase většího úsilí a práce, než ten předchozí. Během ledna se úplně roztrhl pytel s objednávkami na zásobníky, jelikož nám v platnost vstupovala novela zákona o zbraních a střelivu. Nebýt prosince, tak by leden díky tomu byl rekordním měsícem roku. Novela nám přinesla nutnost výjimek na tzv. "nadlimitní zásobníky", tedy zásobníky nad 10 ran u pušek a 20 ran u pistolí. Až na tuto změnu se ale novela vypořádala s požadavky směrnice EU Šalamounsky a nakonec nám přinesla legální používání tlumičů a střeliva s řízenou deformací. Moc bychom si přáli, aby nám tato česká svoboda řešení vydržela navždy. 

Stejně jako na podzim, nebo na jaře roku 2020, jsme se aktivně zapojili do pomoci v této nelehké době. Materiálně, ale i prací na ARO jsme pomáhali v nemocnici, abychom odlehčili přetíženým a vyčerpaným zdravotníkům. Bohužel tato krize si vzala za oběť i člena rodiny naší kamarádky, takže jsme se alespoň zapojili do podpory a finanční sbírky pro rodinu.  

Během jara tohoto roku jsme usilovně pracovali na získání zbrojní licence, abychom mohli prodávat nejen doplňky na střelné zbraně a taktické vybavení, ale také samotné zbraně. To se nám v květnu povedlo a tím se kruh typů našich produktů uzavřel. Přístup do centrálního registru zbraní je bohužel typicky státní, takže je to někdy porod, ale jsme moc rádi, že už to máme vyřízené. Díky tomu snad vznikla ta správná synergie, kdy u nás je možné pořídit kvalitní zbraně, doplňky na zbraně, taktické vybavení i vybavení pro pobyt/práci v přírodě. Ideálně se tedy vyzbrojit, vystrojit a vybavit na jednom místě, u nás ve Zbrojnici. 

B121F14F-A450-40FA-A100-D4703E43E633

Společně s procesem získání zbrojní licence jsme začali pracovat na místě, kde bychom mohli zbraně zákazníkům ukazovat, montovat na ně doplňky a vydávat je. Našli jsme pěkný prostor hned naproti našemu sklepnímu skladu a tak máme novou kancelář/Showroom s trezory na zbraně a střelivo. Postupně jsme tuto kancelář vybavovali, řešili zabezpečení, internet, regály na zboží, trezory na zbraně, nářadí na montáže zbraní. Nakonec jsme snad vytlačili z prvního "prodejního" prostoru maximum a zatím máme od zákazníků positivní zpětnou vazbu. Časem dojde snad vyloženě i na "kamenný obchod", ale tam ještě nejsme. 

IMG_7638 

IMG_2437

V červnu se povedlo prodat první ARko vůbec a šlo o Perun 15. Zatím máme od zákazníka jen positivní ohlas. 

IMG_0720

Během roku jsme zase rozšiřovali portfolio značek i nabídku produktů u značek, které jsme již měli v nabídce. Přesto je stále mnoho značek a produktů, které bychom na Zbrojnici fakt chtěli mít, ale zatím na to není kapacita, nebo dostatek financí. Za zmínku nových značek rozhodně patří Ruger, Glock, G.I.S., Česká Zbrojovka, Aero Precision, Sellier & Bellot, GGG, GetLoad, Schmeisser, AREX, Sea To SummitHexmag, Helikon, Combat Systems, Custom Gear, Magpul, Mars and Arms, FAB Defense, Warrior Assault Systems, KORE ESSENTIALS, Rex specs, Real Avid, RH Holsters a samozřejmě i další.

Už delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou zřídit vlastní YouTube kanál, kam pro vás budeme nahrávat zajímavá videa, představení produktů, testování věcí a nebo jen zajímavé rozhovory z oblasti zbraní nebo zálesáctví (čti Buschcraft). Tak jsme zřídili YouTube kanál s jednoduchým názvem Zbrojnice. První video, které jsme připravili bylo představení EDC opasků firmy KORE ESSENTIALS z USA.  Po zpětné vazbě od prvních diváků jsme dokoupili další vybavení, jako mikrofony, lepší stativ, GoPro a další věci, aby další video bylo zase o level lepší. Nakonec naše druhé video byl celkem obsáhlý test pušky Perun 15 a rozhovor s jejím výrobcem. Tohle video má téměř úctyhodnou hodinu a už ho vidělo skoro 10 000 lidí! To jsme fakt nečekali. Během roku jsme natočili ještě několik krátkých testů a ukázek produktů, které už neměli takovou sledovanost, ale i tak to vypadá, že se vám líbí. V roce 2022 určitě chceme natočí další videa a zase posunout jejich obsahovou i vizuální stránku o level výše. 

 

Ve spolupráci s Jardou Macoškem z Tacticoolny jsme se podíleli na videotestu zásobníků pro AR15 a poskytli jsme na test do samostatného videa zásobník Schmeisser na 60 ran do AR 15. Nemálo z vás pobavilo video alá "obr a trpaslík", Sully totiž měří cca 175 Cm a Máca před 2 metry. 

Ač stále Zbrojnice je hlavně projekt zapálených srdcařů, kteří mají činnost na Zbrojnici, jako vedlejší práci ke svému hlavnímu zaměstnání, tak se náš počet zase rozrostl. Dnes už krom Vildy, Sullyho, Mayka, Kristýny a pana Bárnyho vypomáhá i Honza. Objednávky, balíky, emaily i další věci sice stále primárně řešíme po večerech a Vilda vydává/expeduje přes den, ale rosteme a máme z toho dobrý pocit. 

IMG_8209 

Rodinný přírůstek: Sully to s budováním týmu myslí vážně a v září se mu narodil druhý syn a celkem třetí potomek! Život je zase o chlup pestřejší a akčnější. 

IMG_1514 

Každoroční podpora válečných veteránů 11.11. Jako každý rok, tak i letos jsme podpořili na Den válečných veteránů sbírku Vojenského fondu solidarity. Letos jsme věnovali 10% z obratu v tento den. 

Testování novinek pro řadu produktů K-9. Stále rozšiřujeme řadu produktů pro služební psy (K-9) a také je testujeme, dáváme výrobcům zpětnou vazbu. Pan Bárny si to velmi užívá. 

Kydexová pouzdra na přání. Již od vzniku Zbrojnice nabízíme kvalitní, česká kydexová pouzdra od Jablonecké firmy RH Holsters. Nově jsme zařadili mezi produkty "Kydexové pouzdro na přání", nyní už se meze představivosti nekladou. 

Krom budování firmy se věnujeme i osobnímu rozvoji, chodíme trénovat na střelnici, testujeme vybavení, účastníme se různých kurzů a Sully dále slouží v Aktivní záloze naší armády. I díky těmto činnostem dokážeme snad lépe poradit a pomoci vybrat ten produkt, který vám od nás opravdu bude k užitku. 

IMG_2175

IMG_0188

Co bude dál? 

Pomalu, ale jistě rosteme. Stále jsme malý rodinný podnik, ale máme rozpracované další projekty a věříme, že se vám budou líbit.  Před třemi lety jsme občas poslali nějaký balíček, od té doby jsme ušli celkem velkou cestu a ještě větší cesta zbývá. Co je stálé, je velký díky vám, zákazníkům, nebýt vás, nejsme nikde a vaší přízně si velmi vážíme. Ještě jednou díky za vaší podporu a snad brzy v kamenné prodejně Zbrojnice! 

IMG_2259 

Jak uvádíme v naší „story“ výše, jsme malá rodinná firma, vyřizování objednávek, expedice zboží a odpovědi na Vaše zprávy nám můžou trvat o něco déle než na Alze :-) Berte to, prosím, v úvahu, až budete čekat na naší odpověď nebo potvrzení o odeslání zboží. Na Vaše emailové dotazy reagujeme nejpozději během dvou pracovních dní, pokud potřebujete něco řešit akutně, prosím volejte na +420 608 608 919.

Děkujeme za pochopení a za Vaši přízeň!

Stále fungujeme jako čistokrevný rodinný E-shop s možností osobního odběru nebo konzultace (po předchozí domluvě na tel: 608608919) v našem skladu v Praze 15 - Hostivaři, Tenisová 845/6, případně po dohodě v sídle naší firmy v Říčanech u Prahy, Černokostelecká 87/82.

Vaše Sullyho zbrojnice

Jan "Sully" Heřmánek, Vilém Heřmánek, Mayk, Kristýna a Honza

Příslušníkům ozbrojených složek a záchranných jednotek oproti fotografii služebního průkazu nabízíme individuální zlevněnou cenu.