Caliber Coffee® .223 Rem 250g

Kód: 3CC250
Neohodnoceno
189 Kč 156,20 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Zajímavá a velmi atraktivní směs kávy z několika druhů arabik se střední aciditou ve stylovém 250g balení

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Caliber Coffee® .223 Rem 250g
logo-1
Výrobce: Caliber Coffee® Daco_5525824

 

 

Nejzajímavější a nejatraktivnější směs, ve které jsou zastoupené 3 druhy 100% arabiky z Nikaragui, Keni a Tanzanie. Téměř výhradně se Arabika pěstuje ve výškách nad 800 m. Káva pěstovaná ve vyšších nadmořských výškách zraje déle, což vede k hustějším, konzistentnějším a chutnějším zrnům.

Typická nikaragujská káva je citrusová, jasná a delikátní. Velmi se liší od plných, bohatých a čokoládových bobů, které obvykle vidíme ve Střední Americe. Vysoké náhorní plošiny v Keni (podobně jako v Tanzanii nad 1400 metrů nad mořem) produkují kávová zrna s plným tělem a bohatou, silnou chutí s velmi příjemnou kyselostí. Intensivní vůně má květinové tóny, s vínovou dochutí, která má také citrusové a bobulovité tóny.

Arabika z Tanzanie, je podobná keňské kávě. Vykazuje také jasnou a zářivou kyselost, někdy dokonce ostrou, s hlubokou, bohatou a silnou chutí. Jemná káva Tanzanie má typicky středně intenzivní a krémové tělo, které má chutnající tóny sladké bobule podobné ovocné chuti a někdy tóny cedru. Aroma kávy z Tanzanie může vykazovat rustikální tóny a někdy i sladkost hnědého chleba. Dochuť přetrvává s lehkým náznakem východoafrické divočiny. Hladina kyselosti je ve srovnání s keňskou kávou mírně utlumená, je také méně konzistentní s mírnějším tělem.

Káva je balena v černém sáčku Caliber Coffee se zipem, který zajišťuje, že káva zůstane po celou dobu skladování čerstvá. Design obalu vám vaši oblíbenou kávu připomene. Pro tuto kávu jsme zvolili téma střeliva ráže .233 Remington. Je jedním z nejpoužívanějších puškových nábojů, nejen ve Spojených státech, kde byl tento náboj vyvinut pro lov škodné zvěře, ale osvědčil se i pro sportovní účely a v neposlední řadě i jako armádní kalibr.

 

Názor Sullyho zbrojnice:
Zprvu jsem hledal balení zrnkové kávy s podtextem mých zájmů, aby to mělo pro mě i hlubší smysl  nejen konzumní vlastnosti. Proto jsem následně koupil k otestování první balení Caliber Coffee a to především i kvůli nedostupnosti zámořského dodavatele, abych přiznal barvu. Připravil jsem ji skrze frech press a bez nadsázky se nestačil divit v tom nejpozitivnějším slova smyslu a byl zároveň rád za to, že okolnosti absence jedné značky mi ukázala pro mě chuťově intenzivnější produkt, který mi opravdu sedne. Dnes se s kávou musím nově i poměrně dělit, protože ji vyžadují naše návštěvy a všichi si užíváme nejen chuť, ale i přípravu. Zní to jako kliše, nicméně jak je na Zbrojnici zvykem, produkty pro Vás testuje samotný tým této rodinné firmy, proto to ode mě berte jako upřímné doporučení.

Mayk

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídlo
Hmotnost: 0.25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: