Caliber Coffee® .45ACP 250g

Kód: 5CC250
Neohodnoceno
175 Kč / ks 144,63 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Balení této kávy je naprostým originálem. Jedná se o směs několika druhů arabik ze Střední a Jižní Ameriky, obsah 10% robusty podtrhuje rozmanitost této směsi a  dodává sílu svým obsahem kofeinu. Směs má plnou vyváženou chuť a voní po skořici a cedru. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Caliber Coffee® .45ACP 250g
logo-1
Výrobce: Caliber Coffee® Daco_5525824

 

V této směsi jsou zastoupeny čtyři druhy káv, a to India Cherry, brazilská Santos, káva z Nikaragui a také brazilská Bella. Všechny druhy se pak skvěle doplňují.

Dobrá indická káva vykazuje vlastnosti podobné indonéským kávám, zejména jávské arabice včetně plného těla, ale s kyselostí více v souladu s dobrou kávou z Guatemaly. Kořeněná chuť jemné indické kávy může zahrnovat tóny kardamomu, hřebíčku, pepře a muškátového oříšku a možná náznaky tropického ovoce. Brazilský Bourbon Santos má lehké až střední tělo, má nízkou kyselost a velmi příjemnou vůni. Vzhledem k její nižší hutnosti se výborně hodí do směsí s ostatními druhy káv, kterým umožní ve směsi vyniknout. Naopak typická nikaragujská káva je citrusová, jasná a delikátní. Nikaragujské kávové recenze ukazují, že poskytuje bohaté, ale jemné chutě, vyváženou sladkost a ořechovou vůni, která často vykazuje tóny vanilky. Směs chutí a tónů této směsi doplňuje brazilská Bella, která má sladké krémové tělo s převládajícími chutěmi mléčné čokolády, karamelu, pekanových ořechů s dochutí pečených jablek. 10% Robusty podtrhuje rozmanitost této směsi a dodává sílu svým obsahem kofeinu. Směs má plnou vyváženou chuť a proto ji rádi doporučujeme pro přípravu espressa nebo turecké kávy, kde si užijete 100% všech skvělých vlastností této směsi.

Káva je balena v černém sáčku Caliber Coffee se zipem, který zajišťuje, že káva zůstane po celou dobu skladování čerstvá. Design obalu vám vaši oblíbenou kávu připomene. Pro tuto kávu jsme zvolili téma pistolového náboje .45 ACP (11,43 x 23 mm - Automatic Colt Pistol). Tento náboj se stal jedním z nejúspěšnějších vůbec. Jedná se o jeden z nejefektivnějších pistolových nábojů. Kombinuje velmi dobrou přesnost, přijatelný zdvih a zpětný ráz a nízký světelný záblesk při výstřelu.

  

Názor Sullyho zbrojnice:
Zprvu jsem hledal balení zrnkové kávy s podtextem mých zájmů, aby to mělo pro mě i hlubší smysl  nejen konzumní vlastnosti. Proto jsem následně koupil k otestování první balení Caliber Coffee a to především i kvůli nedostupnosti zámořského dodavatele, abych přiznal barvu. Připravil jsem ji skrze frech press, ačkoliv u .45ACP se doporučuje příprava espressa nebo turecké kávy. Nicméně bez nadsázky jsem se nestačil divit v tom nejpozitivnějším slova smyslu a byl zároveň rád za to, že okolnosti absence jedné značky mi ukázala pro mě chuťově intenzivnější produkt, který mi opravdu sedne. Dnes se s kávou musím nově i poměrně dělit, protože ji vyžadují naše návštěvy a všichi si užíváme nejen chuť, ale i přípravu. Zní to jako kliše, nicméně jak je na Zbrojnici zvykem, produkty pro Vás testuje samotný tým této rodinné firmy, proto to ode mě berte jako upřímné doporučení.

Mayk

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

logo-1

Prvotřídní severočeský výrobce kávy se střeleckými kořeny, který buduje svojí značku na hodnotách cti, hrdosti a rodiny. Od roku 2016, kdy vznikla myšlenka přinést čerstvě upraženou kávu na stůl nadšencům kolem zbraní a militarismu, ušla kus cesty a dnes její kvalitu oceňují zákazníci i mimo vyjmenovaný sektor. Před uvedením značky jsme kávu pečlivě testovali při přípravě french pressu a výsledkem je její následná nabídka u nás na Zbrojnici.