Nightforce ATACR 1-8x24mm, F1, FC-DMx, FDE

Kód: C672
Neohodnoceno
101 200 Kč / ks 83 636,36 Kč bez DPH
Na objednávku

Velmi kvalitní a robustní ultimární puškohled s nízkym variabilním zvětšením

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nightforce ATACR 1-8x24mm, F1, FC-DMx - FDE

Výrobce: Nightforce Optics (USA)

nightforce-logo-black-0.jpg.big
Puškohled Nightforce ATACR 1-8x24 je navržena postaven jako ultimární puškohled s nízkym variabilním zvětšením. Uvnitř najdete dokonalé ED sklo, inteligentní záměrný kříž FC-DMx s jasným přísvitem i za denního světla, nízké komínky, absolutní spolehlivost a zorné pole při 1x zoomu srovnatelné s otevřenými kolimátory, ale s mnohem lepší přesností. Na délku měří lehce přes 25 cm a váží necelých 600 gramů. I za denního světla viditelný podsvícený střední bod umožňuje rychlé naměření na cíl, stejně jako je tomu u kolimátorů (red-dot). Naproti těm má ale tento puškohled možnost osminásobného zoomu, díky kterému lokalizujete, identifikujete a trefíte cíl na maximální efektivní vzdálenost většiny zbraní. Inteligentní záměrný obrazec FC-DMx v první fokální rovině nabídne odrážky pro snadné přenášení. Nízké komínky nastavení korekcí jsou schované pod krytkou, aby nedošlo k nechtěnému přenastavení. Pro snadné a rychlé nastavení zoomu poslouží integrovaná zoomovací páčka. 
 

Záměrný kříž FC-DMx je evolucí staršího kříže FC-DM. I tento má jasné podsvícení, které snadno uvidíte i za jasného denního svěla, ať už při 1x nebo 8x zoomu. Segmentovaný kruh okolo středu byl zvětšen z průměru 2 MRAD na 4 MRAD a je nyní tenčí. Tento otevřený prostor uprostřed obrazce Vám dává nerůšený průhled a tím možnost se rychle rozhodnout, zda střílet nebo ne. Středová tečka o průměru 0,2 MRAD (0,7 MOA) přináší precizní záměrný bod por přesnou střelbu při 8x zoomu. 


PARAMETRY PRODUKTU:

Model ATACR 1-8x24 FC-DMx
Fokální rovina První - záměrný kříž se MĚNÍ
Zvětšení 1-8x
Průměr objektivu 24 mm
Průměr tubusu 34 mm
Rozsah výškové korekce 30 MRAD
Rozsah stranové korekce 30 MRAD
Jeden klik 0.1 MRAD
Paralaxa Pevná na 125 m
Průměr výstupní pupily 1x: 11,3 mm
8x: 3,2 mm
Vzdálenost výstupní pupily 95 mm
Zorné pole ve 100 m 1x: 32 m
8x: 4,4 m
Celková délka 256 mm
Hmotnost 595 g
Délka montáže 144 mm
PTL (Power Throw Lever - zoomovací páka) Standard
Záměrný kříž FC-DMx
ZeroStop Ano
Odkaz na výrobce www.nightforceoptics.com

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Puškohledy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nightforce Optics (USA)
Source-Tactical-life-930x610
  • Puškohledy Nightforce : jsou jedny z nejznámějších puškohledů pro policejní, vojenské ale i sportovní střelce. Přestože jsou rozšířeny v mnoha jednotkách, tak ale překvapivě tato značka má daleko majoritnější postavení mezi střelci sportovními než mezi taktickými ostřelovači (kde je sice rozšířená, ale ne až tolik jako u sportovních střelců)
  • Puškohledy ATACR : jsou z mého pohledu jedny z nejlepších puškohledů v současné nabídce Nightforce. Použitelné jak pro sportovní tak armádní, policejní a taktické účely. Jsou výbornou volbou, ať již potřebujete výbornou optiku pro jakoukoliv střelbu.
  • Puškohledy B.E.A.S.T : jsou odpovědí na současné armádní tendery, kde je časo požadována první fokální rovina. Mají tubus 34mm a neuvěřitelné sklo. Jejich odolnost je určuje pro armádní, policejní a taktické jednotky. 
  • Puškohledy Competition : jsou nové puškohledy dizajnované podle požadavků sportovních střelců. S velkým zvětšením, středovou paralaxou a výkonem který Vás "překvapí" ... překvapí? ... Ne nepřekvapí, od těchto puškohledů se očekává, takže nepřekvapí. Ale nadchne Vás.
  • Puškohledy NX8 : jsou velmi zajímavou sportovní (a loveckou) variantou se zvětšením 8x a přitom při rozumné váze. Ano ATACR 1-8 podává lepší optický výkon, ale je výrazně těžší. Takže pro ty kteří potřebují kvalitní a lehkou optiku na závody ... je tu NX8
  • Puškohledy NF : jsou puškohledy pro terčové sportovní střelce a jsou velmi uznávány a krom některých značek speciálů BR silně dominují terčovým disciplínám
  • Puškohledy NXS : jsou zase modely které jsou hojně rozšířeny v taktických jednotkách pro svou spolehlivost a odolnost.